Sizi ÖnemsiyoruzTanılar

Tanı ve terapi sürecinde, alanında uzman kadromuz ile yanınızdayız.

7/24 Destek Hattı

Randevu Talebi

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları

Anksiyete bozuklukları, kişinin sürekli olarak endişe, korku ve kaygı hissettiği ve bu duyguların günlük yaşamda işlevselliğini etkilediği psikiyatrik bozukluklardır.

Anksiyete bozuklukları, kişinin sürekli olarak endişe, korku ve kaygı hissettiği ve bu duyguların günlük yaşamda işlevselliğini etkilediği psikiyatrik bozukluklardır. Anksiyete bozuklukları, genellikle belirli bir neden veya tetikleyici olmaksızın ortaya çıkar ve kişiye rahatsızlık veren düşünceler ve fiziksel semptomlarla birlikte görülür.

Anksiyete bozukluklarının çeşitli türleri vardır, bunlar:

  • Genel Anksiyete Bozukluğu: Kişinin belirli bir neden olmaksızın sürekli olarak endişeli ve gergin hissettiği bir durumdur.
  • Sosyal Anksiyete Bozukluğu: Kişinin sosyal durumlarda utanç veya yargılanma korkusu yaşadığı bir durumdur.
  • Panik Bozukluğu: Kişinin aniden ve beklenmedik bir şekilde yoğun bir korku veya panik atak geçirdiği bir durumdur.
  • Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB): Kişinin tekrarlayan düşünceleri ve davranışları kontrol etmek için zorlandığı bir durumdur.
  • Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB): Kişinin bir travma sonrasında sürekli olarak korku, kaygı ve stres hissettiği bir durumdur.

Anksiyete bozukluklarının tedavisi için psikoterapi, ilaç tedavisi veya her ikisinin bir kombinasyonu gibi tedavi seçenekleri kullanılabilir. Kişinin semptomlarının şiddetine ve türüne göre bir sağlık uzmanıyla konuşması önemlidir.

https://bloompsikoloji.com/wp-content/uploads/2023/03/illustration_6384813.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://bloompsikoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/floating_image_07.png
Randevu Talep Edin

Bizimle iletişime geçmeyi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Aşağıdaki kısa formumuzu doldurup size uygun bir tarihte randevu talep edebilirsiniz. Size en kısa sürede dönüş yapacağız.

    X
    RANDEVU TALEBİ