Hangi Alanlarda Çalışıyoruz?Hizmetlerimiz

Ruhsal sağlığınız, en az vücut sağlığınız kadar önemlidir. Ruhsal bozukluklar üzerinde uzmanlaşmış, deneyimli bir kadro ile hizmetinizdeyiz.

7/24 Destek Hattı

Randevu Talebi

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, insanların yaşamlarında karşılaştıkları sorunların çözümüne odaklanan bir terapi yaklaşımıdır.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, insanların yaşamlarında karşılaştıkları sorunların çözümüne odaklanan bir terapi yaklaşımıdır. Bu terapi, sorunların çözümüne hızlı bir şekilde odaklanarak, mümkün olan en kısa sürede sonuç almayı amaçlar.

Bu terapi yaklaşımında, terapist ve danışanın birlikte çalışarak, danışanın problemlerini ve hedeflerini belirlemesi, çözüm odaklı stratejiler geliştirmesi ve bu stratejileri uygulaması hedeflenir. Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, hastaya, geçmişte yaşadığı problemlerle değil, şimdiki zamanda karşılaştığı problemlerle ilgili çözümler sunar.

Bu terapi yaklaşımı, bireysel veya grup terapisi şeklinde uygulanabilir. Terapi süreci, danışanın ihtiyaçlarına ve problemlerine göre değişebilir. Terapi, genellikle 10-12 seans sürer ve danışanların hedeflerine ulaşmasına yardımcı olur.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, özellikle depresyon, anksiyete, bağımlılık, evlilik ve ilişki problemleri gibi birçok konuda kullanılabilir. Bu terapi yaklaşımı, danışanların problemlerine odaklanarak, kısa sürede sonuç almalarına yardımcı olur ve yaşam kalitelerini arttırmalarına yardımcı olur.

https://bloompsikoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/illustration_image_04.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://bloompsikoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/floating_image_07.png
Randevu Talep Edin

Bizimle iletişime geçmeyi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Aşağıdaki kısa formumuzu doldurup size uygun bir tarihte randevu talep edebilirsiniz. Size en kısa sürede dönüş yapacağız.

    X
    RANDEVU TALEBİ