Hangi Alanlarda Çalışıyoruz?Hizmetlerimiz

Ruhsal sağlığınız, en az vücut sağlığınız kadar önemlidir. Ruhsal bozukluklar üzerinde uzmanlaşmış, deneyimli bir kadro ile hizmetinizdeyiz.

7/24 Destek Hattı

Randevu Talebi

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Psikodinamik Psikoanalitik Psikoterapi

Psikodinamik veya Psikanalitik Psikoterapi, insan davranışlarının bilinçdışı süreçlerden kaynaklandığına inanan psikanalitik kuramın temellerine dayanan bir terapi yöntemidir.

Psikodinamik veya Psikanalitik Psikoterapi, insan davranışlarının bilinçdışı süreçlerden kaynaklandığına inanan psikanalitik kuramın temellerine dayanan bir terapi yöntemidir. Bu terapi, kişinin bilinçdışı düşüncelerinin, duygularının ve motivasyonlarının, günlük hayatta yaşadığı sorunlara yol açabileceğini ve bu sorunların çözülmesi için bu düşüncelerin açığa çıkarılması gerektiğini öne sürer.

Psikodinamik terapi, genellikle, kişinin yaşamındaki çocukluk dönemi deneyimlerinin, özellikle de aile dinamiklerinin, kişilik özellikleri, savunma mekanizmaları ve duygusal düzenleyicilerinin, kişinin güncel sorunlarına nasıl yansıdığını araştırır. Terapist, kişinin bilinçdışı süreçlerini açığa çıkarmak için serbest çağrışım, rüya analizi, direnç analizi ve transferans/şema gibi teknikler kullanır.

Psikodinamik terapi, kişinin kendisini daha iyi tanımasına, bilinçdışı süreçlerini fark etmesine ve hayatındaki tekrar eden kalıpları değiştirmesine yardımcı olur. Bu terapi, özellikle depresyon, kaygı bozukluğu, kişilik bozukluğu, bağımlılıklar, yeme bozuklukları ve ilişki sorunları gibi zorlu psikolojik sorunlar için etkili bir terapi yöntemidir.

Psikodinamik terapi, bir terapistle bireysel terapi veya grup terapisi şeklinde uygulanabilir. Terapi süreci, birkaç aydan birkaç yıla kadar sürebilir ve her seansta kişinin duygusal dünyası ile ilgili konular ele alınır. Bu terapi, bazı durumlarda zorlu bir süreç olabilir ve kişinin kendini daha iyi anlamasını ve bilinçdışı süreçlerini fark etmesini gerektirir.

https://bloompsikoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/illustration_image_04.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://bloompsikoloji.com/wp-content/uploads/2021/09/floating_image_07.png
Randevu Talep Edin

Bizimle iletişime geçmeyi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Aşağıdaki kısa formumuzu doldurup size uygun bir tarihte randevu talep edebilirsiniz. Size en kısa sürede dönüş yapacağız.

    X
    RANDEVU TALEBİ